Team Neyrinck–Seynaeve (Gullegem)
Hot Reportages

Team Neyrinck–Seynaeve (Gullegem)

De geschiedenis van Team Neyrinck–Seynaeve uit Gullegem gaat terug tot het einde van de jaren zestig. In 1969 trouwde Jacques Seynaeve met Lena, dochter van Achiel Neyrinck en Agnes Dumoulein uit Ledegem. Beide families waren diep geworteld in de duivensport, waardoor de passie voor het houden en spelen met duiven al vroeg stevig in de familie verankerd zat. Het was dan ook bijna vanzelfsprekend dat deze liefde voor de sport werd doorgegeven aan de volgende generatie.

In 1972 ontstond de tandem Neyrinck–Seynaeve. In deze samenwerking leerde Jacques Seynaeve stap voor stap de kneepjes van het vak. Achiel Neyrinck fungeerde daarbij als een belangrijke leermeester, iemand met ervaring, visie en een sterke duivenstam. Na het overlijden van Achiel in 1978 werd een nieuw duivenhok gebouwd in Gullegem. Ook daar werd opnieuw in tandem gespeeld. In die periode groeide Andy Seynaeve op tussen de duiven, waardoor de liefde voor de sport van jongs af aan werd meegegeven. Jarenlang werd gespeeld onder de naam Seynaeve Jacques & Andy.

In 2015 nam Andy Seynaeve het roer volledig over van zijn vader. Door een wijziging in het vluchtprogramma — waarbij de vluchten van zondag naar zaterdag werden verplaatst — kwam er echter een einde aan het actieve spelen met duiven. De aandacht verschoof noodgedwongen naar de kweek. In die periode werd de kolonie doelgericht versterkt met kwaliteitsduiven afkomstig van Gino Clicque (Wevelgem), Eric Vermander (Oekene), Eric Denijs (Beveren-Leie) en in het bijzonder van buurman en goede vriend Freddy Neyrinck uit Gullegem.

De invloed van Freddy Neyrinck op de huidige kolonie is bijzonder groot. Zijn duiven vormen vandaag het grootste deel van het hokbestand. Freddy streeft al jaren naar de absolute top en wist die ook te bereiken met indrukwekkende prestaties. Het absolute uithangbord is zonder twijfel “John”, winnaar van 1ste Nationaal Périgueux. “John” is een zoon van topkweker “Spartacus”, zelf een kleinzoon van de legendarische “Contador” van Joël Verschoot. Ook andere nazaten van “Spartacus” bewezen hun klasse. Zo behaalde de 411/21 onder meer 1ste Provinciaal en 4de Nationaal Argenton, naast sterke klasseringen uit Libourne (10de provinciaal) en Limoges (12de provinciaal). De 604/23, eveneens een zoon van “Spartacus”, won 2de Nationaal en 1ste Provinciaal Limoges. Daarnaast behaalde een zoon van “John” inmiddels 1ste Provinciaal Libourne, terwijl ook een 5de Nationaal Brive op het palmares prijkt.

Verder vinden we in talrijke stambomen ook “Dietje”, de topvererver en 1ste Nationaal Souillac van Eric Denijs. Daarnaast zijn ook de lijnen van “Armando” en “Nopri” van Joël Verschoot aanwezig, evenals de sterke SeroSero-lijn van Anthony Maes. Al deze invloeden zorgen samen voor een sterke, veelzijdige en prestatiegerichte duivenstam.

Met de invoering van het PAS-systeem ontstond opnieuw de mogelijkheid om actief deel te nemen aan wedstrijden. Na rijp beraad, en met respect voor het verleden — Jacques Seynaeve overleed in 2019 — werd besloten om terug te grijpen naar de familietraditie. Zo ontstond Team Neyrinck–Seynaeve Gullegem. Voor snelheid en halve fond wordt ingekorfd bij de Gullegemse Duivenmaatschappij, terwijl voor de nationale vluchten wordt ingekorfd in Rekkem.

In 2024 werden jonge duiven van de derde en vierde ronde gekweekt en zorgvuldig opgeleid. In 2025 werden deze duiven voor het eerst ingezet op de vluchten, met veelbelovende resultaten. De jaarlingen lieten zich meteen opmerken met onder meer een sterke uitslag uit Orléans, waar 21 prijzen van 28 duiven per drietal werden behaald, met een 4de prijs bij de jaarlingen en 8 per tiental tegen 532 duiven. Bij de oude duiven werd gestart met een 6de plaats, 7 per tiental en 21 prijzen per drietal tegen 1087 duiven. Ook bij de jonge duiven was de vooruitgang duidelijk zichtbaar, met onder meer een 1ste prijs en een bijzonder sterke prestatie uit Orléans, waar 42 prijzen van 68 duiven werden behaald tegen 1149 duiven.

Met deze positieve evolutie kijkt Team Neyrinck–Seynaeve vol vertrouwen vooruit naar het seizoen 2026. Voor medische begeleiding, check-ups en ondersteuning wordt beroep gedaan op Niels, Lander en Emiel van Degudap uit Izegem, die instaan voor een optimale begeleiding van de kolonie.