Gert Van Limbergen (Lede)
Hot Reportages

Gert Van Limbergen (Lede)

In 2022 goed voor 35x 1e, 43x 2e en 32x 3e . Met op 4 jaar tijd maar liefst 13 klasseringen tussen de provinciale en nationale asduiven, kunnen we er niet meer omheen dat er serieuze kwaliteit zit op de hokken te Lede. In deze veiling een beperkte selectie, recht uit basis van deze kolonie. Kweekmateriaal mét garantie op succes als je het ons vraagt!

In 2022 goed voor 35x 1e, 43x 2e en 32x 3e . Met op 4 jaar tijd maar liefst 13 klasseringen tussen de provinciale en nationale asduiven, kunnen we er niet meer omheen dat er serieuze kwaliteit zit op de hokken te Lede. In deze veiling een beperkte selectie, recht uit basis van deze kolonie. Kweekmateriaal mét garantie op succes als je het ons vraagt!

gert-vannlimbergen.jpg

Historiek

Gert Van Limbergen (36) begon in 1994 reeds zelfstandig met duiven te spelen. Een witte raaf in elk geval, want het werd hem, in tegenstelling tot vele andere jonge liefhebbers, niet van thuis uit meegegeven. Het was een leerschool met vallen en opstaan. De eerste duiven kwamen in die tijd van vitessers uit de buurt, dus was het evident dat ook deze vluchten werden gespeeld. Toen Gert nog naar school ging en later als zelfstandig aannemer begon, was er bovendien weinig tijd om nog andere vluchten te spelen. Maar de interesse om wat verder te spelen was er altijd en vanaf 2014 pikte hij voorzichtig al enkele vluchten mee op de halve fond. De verhuis naar zijn woonst in de Langeweestraat in 2015 bracht terug heel wat werk mee. Gert begon er aan de bouw van een gloednieuwe loods met bijhorende duivenhokken en in 2016 werden de eerste jongen op het nieuwe adres gespeeld; op een tuinhuisje, want de hokken waren nog niet klaar... Net voor de aanvang van het seizoen 2017 konden de jaarlingen op een gedeelte van de hokken dat min of meer afgewerkt was. De resultaten waren behoorlijk, maar de duiven moesten nog steeds wijken voor de drukke werkomstandigheden. Met mondjesmaat kwamen de hokken op punt en het was pas vanaf 2019 dat het gewenste systeem min of meer kon worden toegepast. Het werd toen meteen een echt boerenjaar met formidabele resultaten! Intussen werden in de laatste 4 jaar maar liefst 13 klasseringen in de provinciale en nationale asduiven genoteerd op de kleine en grote halve fond en werd Gert 2x 2e en 1x 3e provinciaal kampioen Oost-Vlaanderen op de halve fond.

 

Specialist met duivinnen

Zowel duivers als duivinnen worden op traditioneel weduwschap gespeeld mét thuisblijvende partners. Gert: “ Het voordeel aan dit systeem is dat de vliegers altijd hun partner meteen zien bij thuiskomst. Nadeel is dat je natuurlijk dubbel zoveel duiven nodig hebt, maar daar zit ik weinig mee in. Ik gebruik vooral late jongen en zomerjongen uit de beste kwekers als thuisblijvende partners, maar ook enkele duivers en duivinnen die door ouderdom zelfs niet eens vruchtbaar meer zijn. Het voordeel aan zeer oude duivers (zelfs van 15 tot 20 jaar oud!) is dat deze behoorlijk rustig zijn als hun duivin thuiskomt, de jonge doffers daarentegen zijn nog knettergek en durven de pas aangekomen duivinnen nogal hard aanpakken… Anderzijds is het een voordeel dat ik die late jongen rustig de tijd geef om ze te leren kennen en te selecteren, in plaats van ze direct blindelings op de kweek te zetten.

In het voorjaar mogen ze op eieren komen en van zodra de meesten 5 dagen broeden, worden de nesten afgebroken en gaan de duivinnen naar de volière. Ze zitten tijdens het seizoen gewoon op kapjes en de bodem is gemaakt van metalen roosters met grote mazen, dit om het zo oncomfortabel mogelijk te maken. Degene die toch nog onderling willen paren, gaan er onmiddellijk tussenuit.

Hoewel er jaarlijks enkele doffers behoorlijk goed vliegen, kunnen we er niet omheen dat het vooral de duivinnenploeg is die wekelijks het mooie weer maakt bij Van Limbergen. “Duivinnen zijn veel rustiger en regelmatiger dan duivers. Ze trainen beter, eten beter, recupereren vlotter en je brengt ze niet zo vlug van de wijs. Het zijn machines als ze in form komen en het rendement is gewoon véél hoger. Ik wil wel in toekomst enkele nieuwe dingen uitproberen met de duivers, maar dat pak ik voorlopig nog rustig aan, want die hokken staan nog helemaal niet op punt” aldus Gert.

 

Stevige trainingen

In de voormiddag trainen eerst de duivinnen (met de vlag) en nadien de duivers (vrij), beiden gedurende een uur. Nadien is het de beurt aan de vroege jonge duiven tot rond de middag en de jongen van de 2e en 3e ronde trainen in de late namiddag, de ene dag de 2e ronde, de volgende dag de 3e ronde. Na de training van de jongen, is het dan terug de beurt aan de weduwnaars (ongeveer 45 min, vrij) en pas rond 18u de duivinnen (terug een vol uur met de vlag). Bij echt heet weer wacht Gert nog een uurtje langer en gaan de duivers pas los rond 18u en de duivinnen om 19u.

“Mijn duivinnenploeg traint dus dagelijks verplicht 2 uur, omgerekend aan gemiddeld 70km/u is dat 140km per dag. Hun rantsoen is hieraan aangepast en ze eten met gemak 3 soeplepels per dag, op het einde van de week zelfs 4 soeplepels en dan nóg extra snoepzaad… Ik denk dat ze het intussen gewend zijn om veel te eten, opvoederen is dus nooit een probleem.”

 

Jonge duiven

Gert: “Het spel met de jonge duiven ligt mij totaal niet, ik kan er mij heel moeilijk voor warm maken… De jongen zitten nochtans altijd in goeie conditie en de trainingen aan huis verlopen vlot, maar naar de vluchten toe ben ik er totaal niet mee bezig. Bovendien moeten wij hier voor de voorbereidingsvluchten op de snelheid altijd inkorven op zaterdagnamiddag voor vlucht op zondag, dus ik moet dan die jonge garde in de manden zetten en gaan inkorven terwijl mijn oude en jaarse duiven aan het thuiskomen zijn van de halve fond en fond… Dat is zeer vervelend en hierdoor worden de jongen meestal achteruit geschoven… Ik probeer ze wel altijd naar behoren op te leren, maar liever een keertje minder dan een keertje teveel.”

 

Voeding en medisch

Het medische aspect van de verzorging wordt volledig toevertrouwd aan grootmeester Rudi Hendrikx. Vóór het seizoen staat een volledige controle gepland van de vliegduiven en er wordt dan enkel behandeld waarvoor het effectief nodig is, dus niet preventief. Tijdens het vliegseizoen wordt wel eens op tricho gecontroleerd, maar zelden wat gevonden.

De kwekers krijgen tijdens de ruiperiode een paratyphus-kuur, gevolgd door de inenting. Ze worden allen ook jaarlijks ingeënt voor paramyxo. De vliegduiven krijgen dezelfde inentingen, maar bij hen gebeurt dit in de aanloop naar het seizoen.

Qua bijproducten krijgen alle duiven geregeld de producten van Duivensport België, ook van dierenarts Rudi Hendrikx. Wekelijks krijgen alle duiven ook het hele jaar door een zelfgemaakte variant op de gekende Prange-suppe.

Gert gebruikt voor de vliegduiven al enkele jaren de voedermengelingen die hij zelf liet samenstellen: Zuivering, Sport en Light. Afhankelijk van de kilometers worden deze mengelingen in aangepaste verhoudingen gegeven. Grit en mineralen zijn altijd aanwezig op het hok, gewoon een bodempje in de eetbakken. Toemaatjes als snoepzaad en P40-korrel vervolledigen het plaatje.

De kweekduiven en thuisblijvers krijgen het hele jaar door helft zuivering en helft rui, behalve als ze met jongen liggen, dan krijgen ze steeds vollebak kweekmengeling van Versele-Laga voorgeschoteld.

 

In 2022 werden inclusief dubbelingen maar liefst 110 podiumplaatsen behaald op de halve fond: 35 eerste prijzen, 43 tweede prijzen en 32 derde prijzen… Het seizoen resulteerde zich bovendien in volgende kampioenschapsresultaten:

 

Kampioenschappen 2022 (enkel top tien vermeld!)

Lokaal Land Van Aalst

1e Algemeen Kampioen Halve Fond Oude+Jaarse+Jonge

1e Kampioen Meeste Prijzen Oude Halve Fond

1e Kampioen 1+2 Oude Halve Fond

1e Kampioen 1+2+3 Oude Halve Fond

1e + 2e + 4e + 6e + 7e + 8e + 9e Asduif Oude Halve Fond

1e Kampioen Meeste Prijzen Jaarse Halve Fond

1e Kampioen 1+2 Jaarse Halve Fond

1e Kampioen 1+2+3 Jaarse Halve Fond

1e Kampioen Meeste Prijzen Jaarse Noyon

2e Algemeen Kampioen Grote Halve Fond

2e Algemeen Koning Halve Fond 1+2 Oude+Jaarse+Jonge

2e  Kampioen Meeste Prijzen Oude Grote Halve Fond

2e + 3e + 5e + 6e + 8e Asduif Jaarse Halve Fond

2e Kampioen Meeste Prijzen Jonge Halve Fond

2e Algemeen Kampioen Noyon Oude+Jaarse+Jonge

3e Kampioen 1+2+3 Oude Grote Halve Fond

3e Asduif Oude Grote Halve Fond

3e Puntenkoers Halve Fond

3e Kampioen hoklijstleden Halve Fond

3e Kampioen Meeste Prijzen Oude Noyon

3e Kampioen Meeste Prijzen Jonge Noyon

4e Kampioen 1+2 Oude Grote Halve Fond

5e Algemeen Koning Grote Halve Fond

5e Puntenkoers Grote Halve Fond

6e Kampioen Meeste Prijzen Jaarse Grote Halve Fond

6e Kampioen 1+2 Jaarse Grote Halve Fond

7e Kampioen 1+2 Oude Noyon

7e Kampioen 1+2+3 Oude Noyon

8e Kampioen hoklijstleden Grote Halve Fond

9e Kampioen 1+2+3 Jaarse Grote Halve Fond

9e Kampioen 1+2 Jaarse Noyon

9e Kampioen hoklijstleden Noyon

9e Kampioen 1+2+3 Jonge Noyon

10e Kampioen 1+2+3 Jaarse Noyon

10e Puntenkoers Noyon Oude + Jaarse + Jonge

10e Algemeen Koning Noyon 1+2 Oude+Jaarse+Jonge

 

Overkoepeling Hafo-Dender

1e Asduif Jaarse Hafo-Dender met “Typhoon”

2e Kampioen 1+2+3+4 Jaarse Hafo-Dender

4e Asduif Jaarse Hafo-Dender met “Gipsy”

4e Super-asduif Jaarse Hafo-Dender met “Gipsy”

4e Algemeen Kampioen Hafo-Dender

4e Kampioen 1+2+3+4 Oude Hafo-Dender

7e Super-asduif Jaarse Hafo-Dender met “Typhoon”

8e Super-asduif Jaarse Hafo-Dender “de 806”

8e Super-asduif Oude Hafo-Dender met “Adriana”

10e Asduif Jaarse Hafo-Dender met “de 766”

 

Fondclub Denderstreek (FCD)

3e Asduif Oude Grote Halve Fond met “Blue Argenton”

10e Algemeen Kampioen Grote Halve Fond

 

Provinciaal Oost-Vlaanderen

2e Provinciale Asduif Halve Fond Jaarse met “Typhoon” – 16e Nationale asduif halve fond KBDB 2022

2e Provinciaal Kampioen Halve Fond Jaarse

3e Provinciale Asduif Zware Halve Fond Oude met “Top Gun”

6e Provinciale Asduif Halve Fond Jaarse (EV) met “Gipsy”

6e Provinciale Asduif Allround Oude met “Gaia”

10e Provinciale Asduif Allround Oude (EV) met “Top Gun”

10e Provinciaal Kampioen Halve Fond Oude

 

Kampioenschappen Groot-Lede

Beste Hok Halve Fond Groot-Lede

1e Kampioen 1+2 Oude Halve Fond

1e Kampioen 1+2 Jaarse Halve Fond

1e Asduif Oude Halve Fond met “Pica”

1e Asduif Jaarse Halve Fond met “Typhoon”

 

Enkele topuitslagen van 2022 (voor overzicht kleine halve fond overkoepeling *klik hier*)

Sermaises 28/5

111 oude: 1,2,4,6,8,9,10…

298 jaarse: 2,3,4,5,6,8,9,11,13,14,15,17,21,22,25,27,28...

395 oude+ jaarse: 2,3,4,5,7,10,11,14,16,17,18,22,22,24,29,30,30,36…

 

Sermaises 4/6

117 oude: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10…

200 jaarse: 1,2,3,5,8,9,10,11,12,13,16,18,20…

281 oude+jaarse: 1,2,3,4,6,9,10,11,12,13,14,16,17,18,19,24,26…

 

Sermaises 11/6

112 jaarse: 1,2,9 (3/6)

172 oude + jaarse: 2,3,5,8,16,17…

 

Chateauroux 11/6

334 oude: 4,5,8,9,10,12,14,19,21,26,27,33,34,35,37,39…

 

Sermaises 18/6

70 oude: 1,1,3,4,5,6,7,8,9,10,11…

90 jaarse: 1,2,3,5,6,7,8,9,11,12…

134 oude + jaarse: 1,2,3,4,6,7,8,9,10,12,13…

 

La Souterraine 15/7

128 oude: 1… (5/6)

220 jaarse: 4,6,8,19… (6/10)

 

Kampioenschappen 2021

Lokaal Land Van Aalst

1e Algemeen Kampioen Halve Fond Oude+Jaarse+Jonge

1e Algemeen Kampioen Noyon Oude+Jaarse+Jonge

1e Kampioen Meeste Prijzen Oude Halve Fond

1e Kampioen 1+2 Oude Halve Fond

1e Kampioen Meeste Prijzen Jaarse Halve Fond

1e Kampioen Meeste Prijzen Jaarse Noyon

1e Kampioen Hoklijstleden Halve Fond

2e Algemeen Koning Halve Fond 1+2 Oude+Jaarse+Jonge

2e Kampioen 1+2+3 Oude Halve Fond

2e Kampioen 1+2+3 Oude Grote Halve Fond

2e Kampioen 1+2 Oude Grote Halve Fond

2e Puntenkoers Halve Fond

2e Kampioen Meeste Prijzen Oude Noyon

3e Kampioen Meeste Prijzen Oude Grote Halve Fond

3e + 7e + 8e + 9e + 11e + 13e Asduif Oude Halve Fond

4e Algemeen Kampioen Grote Halve Fond

4e Kampioen Meeste Prijzen Jonge Noyon

4e + 7e + 9e +11e Asduif Jaarse Halve Fond

5e Algemeen Koning Grote Halve Fond

6e Kampioen 1+2+3 Jaarse Halve Fond

6e Kampioen 1+2 Jaarse Halve Fond

6e Kampioen Meeste Prijzen Jonge Halve Fond

6e Kampioen Meeste Prijzen Jaarse Grote Halve Fond

6e Puntenkoers Grote Halve Fond

7e Kampioen 1+2+3 Jonge Halve Fond

7e Kampioen 1+2 Jonge Halve Fond

9e Algemeen Koning Noyon 1+2 Oude+Jaarse+Jonge

9e Kampioen 1+2+3 Jaarse Grote Halve Fond

9e Asduif Jonge Halve Fond

9e Kampioen 1+2+3 Jaarse Noyon

9e Puntenkoers Noyon

10e Kampioen 1+2 Jaarse Grote Halve Fond

10e Kampioen 1+2 Jaarse Noyon

10e Kampioen 1+2+3 Jonge Noyon

10e Kampioen 1+2 Jonge Noyon

 

Overkoepeling Hafo-Dender

4e Algemeen Kampioen Hafo-Dender

7e Kampioen 1+2+3+4 Oude Hafo-Dender

7e Kampioen 1+2+3+4 Jaarse Hafo-Dender

8e Super-asduif Jaarse Hafo-Dender

8e Asduif Jaarse Hafo-Dender

10e Asduif Oude Hafo-Dender met “Miss Perfect”

13e Super-asduif Oude Hafo-Dender met “Miss Perfect”

 

Provinciaal Oost-Vlaanderen

3e Provinciale Asduif All-Round met “Miss Perfect”

6e Provinciaal Kampioen Kleine Halve Fond Oude

8e Provinciale Asduif Kleine Halve Fond Oude met “Miss Perfect”

10e Provinciaal Kampioen Kleine Halve Fond Jaarse

10e Provinciale Asduif Kleine Halve Fond Jaarse

 

Kampioenschappen Groot-Lede

Beste Hok Halve Fond Groot-Lede

1e Asduif Jaarse Halve Fond (met ‘de 079’)

1e  Kampioen 1+2 Oude Halve Fond

2e Asduif Oude Halve Fond (met ‘Miss Perfect’)

2e Kampioen 1+2 Jaarse Halve Fond

2e Kampioen 1+2 Jonge Halve Fond

5e Asduif Jonge Halve Fond

 

Uitslagen 2021

We beperken ons tot enkel de prijzen per tiental en per 100-tal! Geniet even mee:

Noyon 18/4

331 oude + jaarse: 1,5,33… (20/40)

Noyon 25/4

363 oude: 2,3,11,12,26,27,28,30… (19/40)

738 oude+ jaarse: 2,3,14,15,40,41,42,43,43,50,68… (34/92)

Noyon 2/5

279 oude: 2,6,7,11,14,17,18,19,19,22,23… (32/39)

310 jaarse: 7,8,14,17,19,20,27,28,30… (43/93)

589 oude + jaarse: 3,9,10,16,18,18,27,27,32,33,34,34,38,39,41,44,45,59… (72/132)

Sermaises 8/5

398 oude: 5,29,30,31… (17/25)

Orléans 15/5

475 oude: 1,4,16,46… (24/34)

479 jaarse: 4,20,44… (16/33)

953 oude + jaarse: 1,7,9,30,40,81… (39/67)

Hafo-Dender: 

2.108 oude: 1,30,103… (16/34 per 3tal)

1.957 jaarse: 19,91,163… (12/33 per 3tal)

4.064 oude + jaarse: 4,34,58,181,209,357… (27/67 per 3tal)

Provinciaal:    

10.749 oude: 9...

19.198 oude + jaarse: 15…

Interprovinciaal:

10.762: 9…

19.203 oude + jaarse: 16...     

Sermaises 23/5

252 jaarse: 6,8,10,17,21,22,24,25,26,27...(36/76)

Sermaises 29/5

lokaal:

177 oude: 1,5,9,9,12,13,17… (20/25)

286 jaarse: 1,2,4,5,7,11,12,14,21,22,26,27,29… (50/75)

452 oude + jaarse: 1,2,3,6,8,11,14,17,17,21,23,24,26,27,34,37,38,42,43… (68/100)

Hafo-Dender:

1.286 oude: 5,34,46,46,64,74,96,125… (18/25 per 3tal)

1.576 jaarse: 3,12,24,30,45,69,74,100,101,108,115,120,130,133,140,153, 155… (46/75 per 3tal)

2.844 oude + jaarse: 5,11,20,41,53,71,96,96,126,141,144,147,148,184,209,211,223,232,242,243,246,263,268,279… (64/100 per 3tal)

Bourges 29/5

794 oude: 8,39… (8/10)

FCD:

2745 oude: 53,192… (4/10 per 3tal)

67e Nationaal zone B1 4.474 oude (IN VERKOOP)

Sermaises 6/6

lokaal:

117 oude: 1,2,3,4,6,7,8,9,10,10… (16/20)

175 jaarse: 2,4,5,6,9,13,13… (27/47)

267 oude + jaarse: 1,3,5,6,7,8,12,13,16,18,19,19,24… (36/58)

Hafo-Dender:

719 oude: 2,17,54,67… (8/11 per 3tal)

1.173 jaarse: 25,39,44,46,65,96,96… (25/47 per 3tal)

1.892 oude + jaarse: 4,32,49,58,63,66,111,126,152,178,179,179… (31/58 per 3tal)

Chateauroux 6/6

lokaal:

599 oude: 3,26,28,38… (11/15)

579 jaarse: 4,10,21,24,49… (17/27)

9e Nationaal zone B1 3.496 oude

44e Nationaal zone B1 3.376 jaarse

Sermaises 19/6

lokaal:

109 oude: 4,5,7,8,9… (11/17)

101 jaarse: 3,5… (6/6)

193 oude + jaarse: 5,6,9,10,12… (15/17)

Hafo-Dender:

587 oude: 30,38,55…(5/11 per 3tal)

983 jaarse: 41,46… (4/6 per 3tal)

1569 oude + jaarse: 51,67,95,96,105… (9/17 per 3tal)

Argenton 19/6

lokaal:

301 oude: 2… (8/9)

544 jaarse: 11,16,36,42,43… (12/18)

11e Nationaal zone B1 1.965 oude

Sermaises 11/7

lokaal:

109 oude: 1,8,10… (14/23)

198 oude + jaarse: 1,13,17… (16/23)

Hafo-Dender:

446 oude: 2… (5/10 per 3tal)

663 jaarse: 35,59,65… (7/13 per 3tal)

1109 oude+jaarse: 2, 72,100… (14/23 per 3tal)

Issoudun 11/7

lokaal:

142 oude: 13… (8/10)

276 jaarse: 9,14,15,17… (11/27)

Limoges 11/7

205 oude: 25 (1/1)

Sermaises 18/7

lokaal:

86 oude: 3,7… (10/12)

147 jaarse: 1,2,3,7,10,13,15… (22/33)

233 oude+ jaarse: 2,4,5,6,13,14,19,19,23… (30/45)

Hafo-Dender:

515 oude: 14,29,40… (10/12 per 3tal)

809 jaarse: 2,9,15,26,36,46,50,62… (19/33 per 3tal)

1324 oude+jaarse: 5,22,24,34,54,55,75,75,98,106,121,131,133… (27/45 per 3tal)

Chateauroux 18/7

133 oude: 9… (5/7)

Sermaises 23/07

lokaal:

49 oude: 2,3,4,5… (15/30)

51 jaarse: 1,3,4… (8/19)

75 oude + jaarse: 2,3,4,5… (14/30)

Hafo-Dender:

255 oude: 9,12,13… (6/11 per 3tal)

495 jaarse: 8,23,24,30,32,46… (12/19 per 3tal)

750 oude+jaarse: 14,20,25,28,47,48,60,68… (15/30 per 3tal)

Orléans 23/7

82 oude: 4… (7/13)

110 jaarse: 3,8,10,12...(6/7)

Bourges 31/7

110 oude: 3… (5/6)

Chateauroux 7/8

72 oude: 4… (7/11)

147 jaarse: 4,7,15… (12/17)

Argenton 14/8

222 oude: 10,11… (10/17)

618 jonge: 5… (3/6)

15e Nationaal zone B1 3.213 jonge

Vierzon 21/8

99 oude: 5… (3 /4)

421 jonge: 2,6 (2/6)